#28 Emmy Abrahamson - Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach

października 13, 2017Intrygujący tytuł, a w środku? "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" to lekka powieść romantyczna z błyskotliwym humorem w tle. Jeśli nie macie pomysłu na spędzenie wieczoru albo macie gorszy nastrój, ta książka pomoże uprzyjemnić czas. I na chwilę odstawić problemy na boczny tor.

Julia to młoda Szwedka, która kilka lat wcześniej osiadła w Wiedniu. Wcześniej z chłopakiem, teraz boryka się z życiem w pojedynkę. Zawodowo uczy angielskiego, a prywatnie przygarnia kota Optimusa, żeby mieć się do kogo przytulić. Jej uporządkowane życie zmienia się jednak, kiedy przed jedną z lekcji u klienta przysiada się do niej bezdomny mężczyzna. 

To nie jest wymagająca lektura, ale przecież nie każda musi być, prawda? Wcale przez to też nie traci na jakości i odbiorze. Autorka "Jak się zakochać..." oferuje czytelnikom historię kobiety nieco zagubionej w swojej codzienności. Jej życie składa się z pracy, w której przesiaduje najdłużej jak się tylko da, byle nie wracać do pustego mieszkania. Wtedy poznaje Bena, mężczyznę zupełnie z innego świata. Dopiero on otwiera jej oczy i pokazuje, że codzienność wcale nie musi być poukładana, a przyszłość zaplanowana co do dnia, żeby móc cieszyć się życiem.

Historia Julii pokazuje kontrast między "być", a "mieć", między posiadaniem pieniędzy, a wydawaniem ich na najpotrzebniejsze sprawy, chodzeniem bez butów, a niezamykającą się szafą z obuwiem. I wszystko to z przymrużeniem oka.

Z książki jak woda z cieknącego kranu wypływa pozytywna energia, wprost idealna do tego, by wstać (oczywiście już po skończonej lekturze), wyjść z domu i zacząć wreszcie żyć. Nie twierdzę, że trzeba w tym celu siadać na ławce obok przypadkowej osoby i ją zagadywać, bo czasem może się to okazać niebezpieczne, ale oficjalnie mogę stwierdzić, że "Jak się zakochać..." daje fajnego kopa na przetrzymanie kilku trudnych chwil.

You Might Also Like

0 komentarze

Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Like us on Facebook

Flickr Images